ad

کنفرانس ها و نشست ها

شر کت در همایش دانشجویی محیط زیست لرستان

اردیبهشت ماه ۱۳۹۴

  • مدیر مؤسسه علامه بحرالعلوم با شرکت در این همایش، به ارائه سخنرانی پیرامون نقش دانشجویان در آموزش حفاظت محیط زیست پرداخت.

کنفرانس آب دانشگاه مفید

یکشنبه دوم آبانماه ۱۳۹۵

  • این کنفرانس با حضور مدیر مؤسسه بحرالعلوم و جمعی از صاحبنظران و فعالان عرصه حفاظت محیط زیست در جمع دانشجویان دانشگاه مفید برگزار گردید. در این نشست بحث های فقهی پیرامون آب توسط مدیر مؤسسه بحرالعلوم ارائه گردید.

برگزاری نشست های علمی محیط زیست در کشور لبنان

در آذرماه ۱۳۹۵ دو نشست تخصصی پیرامون فقه محیط زیست، در کشور لبنان برگزار گردید.

  • الف. نشست تخصصی وظایف حکومت اسلامی در قبال حفاظت از محیط زیست – حوزه علمیه الزهراء – بیروت
  • ب. نشست تخصصی مبانی فقه محیط زیست: مسؤولیت مدنی در قبال تخریب محیط زیست – حوزه علمیه رسول اکرم ص – بیروت
  • این دو نشست توسط استاد سید مهدی طباطبایی ارائه گردیده است.

حضور در کنفرانس بین المللی آب و محیط زیست در هزاره جدید

این کنفرانس در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ آذرماه در دانشگاه تهران برگزار گردید و مؤسسه علامه بحرالعلوم مسؤولیت برگزاری نشست علمی دین و محیط زیست به مدّت دو ساعت و بحث پیرامون ظرفیت های حوزه های علمیه در آموزش بحران آب را به عهده داشت. دو نفر از اعضای مؤسسه و یک نفر از اساتید دانشگاه، به ریاست استاد سید مهدی طباطبائی ، در این نشست شرکت کردند.

عضویت در اتاق فکر فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی

در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ بر اساس حکم ریاست محترم فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر تابش، اتاق فکر فراکسیون متشکل از اساتید برجسته دانشگاه در حوزه محیط زیست تشکیل گردید و بر این اساس، ریاست مؤسسه علامه بحرالعلوم به عنوان شخصیتی حوزوی که در زمینه ی حقوق و فقه محیط زیست سوابق طولانی فعالیت دارد، برای عضویت در این اتاق فکر دعوت شدند.

© مؤسسه فقه پویان بحرالعلوم - شماره ثبت: ۲۰۷۰ - نشانی: ایران، قم، خیابان شهید دل آذر، ابتدای کوچه 44 موسسه فرهنگی هنری بحرالعلوم تماس: 37203063-025 - پست الکترونیک: info@bahraloloom.ir